Pürüzsüz ve Parlak Bir Cilt İçin Bakım Sırları

  • Anasayfa
  • Blog
  • Pürüzsüz ve Parlak Bir Cilt İçin Bakım Sırları
Pürüzsüz ve Parlak Bir Cilt İçin Bakım Sırları
Pürüzsüz ve Parlak Bir Cilt İçin Bakım Sırları

Düzenli bakım yaptırmak ve cildi ölü hücrelerden arındırmak en temel bakımlardan biri. Ama bu yetmez...
Güzellik içimizden dışımıza taşan bir ışıltıdır. Yediklerimiz, içtiklerimiz, stres, hava kirliliği gibi bir takım olumsuz şartlar cildimizi maalesef matlaştırır ve hiç istemediğimiz cansız bir görüntü ortaya çıkar.
Cildimizi daha ışıl ışıl bir hale getirmek için günlük hayatımızda da neler yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz acaba?

Uyurken Güzelleşin

Öncelikle uyku; en önemli güzellik sırlarından biri aslında. Cildimiz geceleri biz uyurken kendini yeniler ve onarır. Gece kremleri, göz çevresi kremleri ve serumlar bu yüzden çok etkilidir. Cildin onarım ve yenilenme sürecine destek olurlar. En az 7 saat uyku uyumayı alışkanlık haline getirin.

Güneşten Korunun

Dışarı çıkarken SPF'li nemlendiricinizi sürmeyi sakın unutmayın. Cildinizin lekesiz ve pürüzsüz olmasını ancak güneş ışınlarından koruyarak sağlayabilirsiniz. Ve bu güneş ışınları sadece yazın değil, kışın da cildimizi yaşlandırır.

Temizleyin

Yatarken cildinizi temizlemeyi ihmal etmeyin. Gün içinde makyaj yapsanız da yapmasanız da her gece cildinizi yumuşak bir temizleyici ile temizlemelisiniz. Temizlik sonrası nemlendirmeyi de unutmuyoruz.

Serum kullanın

Serumlar değişik mineraller, vitaminler ve hücre yenileyici içeriklere sahiptir. Stres, yorgunluk, güneş, yaşlanma gibi sebeplerle yıpranan cildi içeriden takviye ederek daha sağlıklı görünmesine yardım eder.

Bol Bol Su İçin

Sabah kalkınca ve akşam yatmadan önce ılık su içmeyi alışkanlık haline getirin. Hatta suyunuza birkaç damla limon da damlatırsanız vücudunuzun alkali seviyesini yükseltebilirsiniz. Her insanın günlük su ihtiyacı farklıdır. Kilonuzu 0,3 rakamıyla çarparak günlük su ihtiyacınızı öğrenebilirsiniz.

Pozitif Olun

Müzik dinleyin, şarkı söyleyin, güzel kokular koklayın, rahatlatıcı bir banyo yapın, mumlarınızı yakın. Yaşamınıza daha çok renk katın. Gülümsedikçe ne kadar güzelleştiğinize siz bile inanamayacaksınız.

Hareket Edin

Ne kadar çok hareket ederseniz o kadar güzel bir cilde sahip olursunuz. Çünkü vücudumuza giren oksijen miktarı arttıkça cildimiz de güzelleşir. 

La Derma Beauty Clinic - Güzellik Salonu

La Derma
Beauty Clinic

Telefon: 0(232) 504 78 00

veya

Bize Ulaşın